Турецька поліція зачистила Таксим від протестуючих

Поліція зачистила Таксим від протестуючих Доступ на площу Таксим в центрі Стамбула перекритий для людей і автотранспорту. Комунальники за допомогою бульдозерів очистили прилеглий до площі парк Гезі від слідів перебування демонстрантів.

Вранці та в першій половині дня зіткнення активістів з поліцією в районі площі Таксим ще тривали. Противники прем'єр-міністра Реджепа Тайіпа Ердогана намагалися проникнути на площу Таксим, яка стала символом і серцем протесту, який охопив всю країну. Поліція блокувала підходи до площі, а демонстрантів розігнала, застосувавши сльозогінний газ, повідомляє видання Lenta.ru.

Цієї ночі на вулиці Стамбула вийшли тисячі людей, за деякими даними, до 50 тис. осіб. Демонстрації обернулися сутичками з поліцією, в результаті яких постраждало понад 40 осіб.

Всього ж з початку протестів постраждало близько 5 тис. осіб, не менше чотирьох з них загинули. Ердоган вже пообіцяв покарати надмірно жорстоких поліцейських.

Протести почалися після того, як стало відомо про плани уряду щодо забудови парку Гезі. Незабаром, однак, гасла протестантів стали носити політичний і відверто антиурядовий характер, а до протестного руху приєдналися інші міста Туреччини.