Чому витрати палива різняться від заявлених виробниками?

Чому витрати палива різняться від заявлених виробниками? Вибираючи автомобіль, ми часто орієнтуємося і на данні про витрату палива. Однак неприємне здивування не примушує себе довго чекати - навіть у самих ідеальних, на наш погляд, умовах руху його реальне значення серйозно відрізняється від заявленого автовиробником.

При цьому досвідчені водії все частіше помічають - якщо раніше стандартна розбіжність коливалась строго в районі 10-15%, то тепер різниця може досягати і 20% і 30%.

Найприкріше - як люди не стараються, але наблизитися до заявлених параметрів не виходить навіть у найбільш спокійних і професійних драйверів. І справа тут аж ніяк не в суб'єктивних «неясних відчуттях».

Не так давно експерти Міжнародної ради з екологічно чистому транспорту (ICCT) встановили, що сьогодні реальні показники споживання палива автомобілем приблизно на 25% перевищують цифри заявлені автовиробниками.

Вони виявили - ще 10 років тому дельта становила лише близько 10%, а тепер зросла в середньому в 2,5 рази. Причому апетити продукції різних автоконцернів ростуть неоднаково.

У потужних німецьких машин преміум класу вони збільшилися на 26% -30%, у естетичних «французів», так само як і у пригожих «японців» які не ганяється за феєричними показниками і божевільною кількістю функціоналу, аж до «елеткро-в-носі-ковирялки» - на 15% -20%. З чого б це? Та ось з чого.

Про те, що надаються в технічній документації на автомобіль дані виробники автомобілів отримують в ході спеціальних випробувань напевно відомо багатьом (якщо не відомо, тоді прийміть це одкровення як сумну даність). Ці випробування відбуваються в стандартизованих умовах відповідно до директиви 80/1268/EWG в її актуальній редакції.

Деякі марки намагаються трохи прочинити завісу таємниці, що ховається за цим скромним набором букв і цифр, кажучи, що тест виконується на машині в спорядженому стані, включаючи водія масою 75 кг, і укомплектованою серійною трансмісією на постійній швидкості руху 80 км / ч. Втім, цифри можуть бути й іншими - суть не в цьому.

Основне лукавство хитромудрого і схильного до заниження цифр маркетингу криється в тому, що нас намагаються переконати - тест стандартний, проводиться в тепличних умовах і якщо стрілка показники рівня палива вашого автомобіля занадто швидко падає на нульову позначку, значить ви...

По-перше, занадто товстий і пора серйозно подумати над своїм гріховним способом життя.

По-друге, крім непомірної обжерливості, ви винні ще й в надмірній любові до комфорту, оскільки постійно користуєтеся всім арсеналом агрегатів відбору потужності, серед яких кондиціонер, гідропідсилювач, мультимедійна система і т. д.

Ну, і по-третє, що найтрагічніше - ви геть позбавлені водійських навичок і не вмієте правильно керувати автомобілем бо експлуатуєте його в неналежних режимах, то розганяючись то гальмуючи, перегріваючи або навпаки зловживаючи короткими дистанціями, за які машина не встигає вийти на оптимальну температуру.

Однак як би там не було (я не виключаю що серед многоміліонной армії російських автолюбителів є й такі індивідууми яким притаманні всі озвучені вище риси) потурати каверзним маркетологам іноземних автоконцернів не варто.

Методика оцінки витрати палива NEDC (New European Driving Cycle) по якій проходять випробування всі автомобілі що продаються на європейському ринку повною масою до 3500 кг, зараз піддається активній критиці, як такі що не відповідають реаліям сьогоднішнього дня.

По суті, вона в принципі не здатна дати адекватний результат, оскільки була розроблена більше сорока років тому стосовно більш легких і менш потужних автомобілів.

І тому ви хоч схудни до дистрофічного стану юної топ-моделі, хоч вирвіть з коренем всі додаткові споживачі і ніколи в житті не набирайте швидкість вище 40 км / год, в заявлені параметри ви ніколи в житті не укладетеся.

Справа в тому, що дана методика не так банальна, як нам це хочуть представити. Вона не моноетапна і полягає в серії тестів, які ніби симулюють різні режими експлуатації автотехніки.

Не вдаючись у подробиці, відзначимо лише, що ці режими занадто щадні - повільний, плавний розгін, гальмування, знову повільний, плавний розгін і знову гальмування.

Швидкість 50 км / год машина набирає в три прийоми за майже 2,5 хвилини, і цей цикл повторюється три рази. Таким чином, моделюються умови міського режиму.

Потім таке ж неквапливе прискорення до 70 км / і неспішний пороговий перехід на 120 км / год протягом більш ніж 3 хвилин з гальмуванням, стабілізацією швидкості і акцелерацією.

До того ж тест виконується, як правило, на роликовому стенді в приміщенні. Цей стенд комплектується спеціальним електричним пристроєм (по суті - гальмом) і вентилятором для імітації аеродинамічного опору.

Але реалістичності вони надають слабенько - стабільний горизонт, ідеальне дорожнє полотно, відсутність справжнього різноспрямованого вітру, повертають умови тесту до абсолютно тепличних.

Адже в такому млявому темпі і на такий бездоганній «дорозі» навіть многосотсільний суперкар продемонструє абсолютно смішні цифри витрати, вражаючі своїми низькими значеннями.

Тому однозначно - чим потужніша і важка машина, тим більшою буде різниця між декларацією і дійсністю.

І саме через неадекватність методики, а точніше через те що вона не відповідає сучасному рівню розвитку автомобілебудування ця різниця в останні роки зростає все сильніше.

А додавши сюди дедалі зростаючу кількість енергоспоживачів, ми цілком об'єктивно отримуємо дельту, що доходить до третини від заявленого витрати.

І майстерність водія тут, найчастіше, абсолютно ні до чого. Так що розслабтеся - вас просто, скажемо м'яко, не зовсім вірно інформують. Як і зазвичай - у всьому винні закони фізики і зовнішні обставини.


Последние новости в категории Транспорт
Зачем пользоваться услугами склада ответственного хранения

Интернет торговля сегодня процветает. Однако, для того, чтобы иметь возможность всегда предоставлять покупателям товар, без просрочек и длительного ожидания, администрация Интернет магазина должна позаботиться...

Главные особенности ковриков для иномарок

Коврик – вещь незаменимая, и ни один автомобилист не обходится без нее. Дело в том, что такая подложка помогает не пачкать салон грязной обувью,...

Системи ГБО: битва поколінь

Технічний прогрес - велика рушійна сила, яка невпинно розвиває всі галузі людської діяльності. Газобалонне обладнання для автомобілів не є винятком. На сьогоднішній день існує...

Быстрая продажа автомобилей в любом состоянии

Хотите поменять автомобиль? Или просто срочно понадобились деньги? Продать старую машину можно быстро и без лишних хлопот. Для этого не нужно самостоятельно заниматься поиском...

Новое

Заказать реферат в Минске (Беларусь)
Заказать реферат в Минске (Беларусь) »

Самостоятельное написание реферата студентов оказывается для него не более...

Досуг в клубе Вулкан – приятно и выгодно
Досуг в клубе Вулкан – приятно и выгодно »

Вы любите азартные игры, увлекаетесь софт разработками, обожаете проводить...

Зачем пользоваться услугами склада ответственного хранения
Зачем пользоваться услугами склада ответственного хранения »

Интернет торговля сегодня процветает. Однако, для того, чтобы иметь...

Как написать хороший диплом самому
Как написать хороший диплом самому »

Каждый уважающий себя человек желает получить хорошее образование. Подобное...

Азартные игры в Азино777 – не только развлечения, но и заработок
Азартные игры в Азино777 – не только развлечения, но и заработок »

Хотите провести вечер в приятной азартной обстановке? Что же,...
Перепечатка материалов разрешается только с открытой для индексации ПС гиперссылкой на abzac.org