Byggande av nya hus

Саме час купити квартиру: прогноз по ринку нерухомості на 2016 рік

Саме час купити квартиру Більшість експертів сходяться на думці, що вартість квадратного метра у Києві в 2016 році навряд чи значно знизиться, а це означає, що вже можна почати вибирати хорошу квартиру за привабливою ціною.

Минулий 2015 на ринку нерухомості, як на первинному, так і на вторинному, вийшов непростим. На тлі несприятливих економічних факторів, які були зумовлені високою інфляцією і скороченням реальних доходів населення, ціни на квадратні метри в Києві потихеньку поповзли вниз.

«На вторинному ринку Києва вартість житла більшу частину 2015 року знижувалася. Однак на початку року на тлі помітного скорочення обсягу пропозиції ціна пропозиції росла, що спонукало багатьох власників знову вийти на ринок. Починаючи з квітня ціна пропозиції поступово почала коректуватися у бік зниження. Зменшення середньої питомої ціни пропозиції по відношенню до березня 2015 року (максимальна ціна за період) склало 11%, при цьому з початку року її зниження не перевищило 4%», - розповів експерт агентства нерухомості http://www.alfabrok.ua/.

Схожа ситуація стосується і на первинному ринку. Правда, забудовники, на відміну від приватних власників, мають більше простору для маневру, адже у них ціна квадратного метра залежить не від вартості, за яку вони купували цю квартиру, як у приватників, а від собівартості споруди. У підсумкову ціну закладена досить велика маржа, яку, якщо є необхідність, можна і зменшити. Звідси і можливість безболісно робити знижки на досить стандартні 10-15%.

Але навіть з урахуванням знижок ціна будь-якої квартири в новобудові зростає - чим ближче момент здачі будинку в експлуатацію, тим вартість квадратного метра більше. Разом зі зниженням цін у вже готових проектах вартість росла в тих житлових комплексах, які продовжували зводитися. Два ці фактори, нівелювати один одного, призвели до того, що середня ціна квадратного метра на первинному ринку навіть трохи зросла. Щоправда, це стосується масового сегмента, в бізнес-класі спостерігалося падіння цін.

Однак, незважаючи на готовність власників йти на поступки в ціні і дисконтні програми від забудовників, обсяги ринку в 2015 році помітно знизилися.

Що буде з цінами в 2016 році?

За оцінками експертів, при збереженні поточної макроекономічної кон'юнктури, відсутності гострих ситуацій в політиці та економіці 2016 рік на вторинному ринку житла буде приблизно схожий на 2015 - з тією різницею, що продавці і покупці в цілому адаптувалися до загальної невизначеності і в значній мірі розлучилися з ілюзіями про швидкий обвал цін, так само як і про їх неминуче збільшення на тлі дедалі більшої інфляції і триваючого ослаблення гривні. У такій ситуації ми не чекаємо різких змін цін. Швидше можна припустити їх незначне плавне зниження до кінця року - приблизно на 5-7%, - говорять фахівці.

Купувати чи продавати?

Але ринки ринками, а простій людині необхідно знати відповідь на два конкретних питання. Перше з них звучить так: чи варто зараз продавати квартиру, якщо в цьому є необхідність? Адже після такого зниження ринок може почати швидке зростання і незабаром відновить позиції, як ми це вже бачили у 2008 році. Тоді ту ж саму квартиру можна буде продати дорожче.

Фахівці говорять, що для продажу нерухомості зараз не найкращий момент, і багато власників це добре розуміють. Успішно і без великого дисконту зараз можна продати тільки об'єкти, які володіють повним набором характеристик ліквідної пропозиції - з високим рівнем транспортної доступності, оптимальним плануванням і наявністю гарного ремонту. Такими характеристиками володіють далеко не всі об'єкти, решта ж в умовах зниження попиту можуть бути реалізовані лише з наданням знижки. На сьогодні житло має сенс продавати тільки в разі проведення альтернативної операції, коли на кошти від проданої квартири відразу купується нове більш комфортне житло. В іншому випадку, продавши свою нерухомість, власник може вийти з кризи з меншою вирученою сумою через знецінення національної валюти, і придбати більш комфортне або навіть подібне житло він вже не зможе.


Статьи по теме:

Последние новости в категории Недвижимость
Столичні довгобуди, які добудують в 2018 році

Криза 2008 року, проблеми з фінансуванням окремих будівельних компаній, помилки в проектуванні і інші проблеми в ході будівництва сформували на ринку київської нерухомості цілий...

Первинне і вторинне житло: які є переваги і недоліки, і що відбувається з цінами у Києві

Ринок нерухомості в Україні переживає не найкращі часи. Попит на квартири залишається досить невисоким, а забудовники говорять про те, що незабаром вдарить масове подорожчання....

Как защитить себя во время покупки квартиры?

Покупка недвижимости – ответственный шаг, к которому многие наши соотечественники идут ни один год. Они собирают деньги, подыскивают подходящие варианты, и когда же наконец...

Як зробити ремонт і залишитись при цьому при розумі?

З чого почати Визначитися, який ремонт вам потрібний - косметичний або капітальний: від цього залежить бюджет і терміни. Наприклад, капітальний ремонт бабусиної двушки з...

Новое

Обязательно стоит попробовать игровые автоматы онлайн бесплатно
Обязательно стоит попробовать игровые автоматы онлайн бесплатно »

Чем больше человек видел в своей жизни, тем более...

Что делать, если утеряны ключи от автомобиля
Что делать, если утеряны ключи от автомобиля »

Владельца машин подстерегает довольно большое количество неожиданных моментов, которые...

Разрушительное действие алкоголизма на общество
Разрушительное действие алкоголизма на общество »

Пример развитых экономически европейских стран демонстрирует популярность ведения здорового...

Посещение магазинов Sex shop укрепляет отношения партнеров
Посещение магазинов Sex shop укрепляет отношения партнеров »

На сегодня статистика расставания влюбленных пар свидетельствует о крайне...

Игровые автоматы – это удовольствие и азарт в одном флаконе
Игровые автоматы – это удовольствие и азарт в одном флаконе »

Современный человек хочет не только много зарабатывать, но и...
Перепечатка материалов разрешается только с открытой для индексации ПС гиперссылкой на abzac.org