Lancet: У Китаї успішно випробували вакцину від коронавірусу

У Китаї заявили, що другий етап випробувань вакцини від COVID-19 пройшов вдало. У 603 дорослих добровольців після вакцинації з’явилася імунна відповідь на коронавірус. Про це написали в рецензованому медичному журналі The Lancet.

Вакцину також випробували на підгрупі добровольці у віці від 55 років. Ці дані врахують під час третього етапу. Згідно з публікацією результатів дослідження, жоден з випробуваних не піддався зараженню SARS-CoV-2 після вакцинації.

— Другий етап випробувань дуже важливий для нас: він показав, що наша вакцина безпечна і є імуногенною у великої частини населення. Це важливий крок в оцінці цієї експериментальної вакцини на ранній стадії. Скоро ми перейдемо до третього етапу випробувань, — заявив Фанг-Кай Чжу, співробітник центру з контролю і профілактиці захворювань провінції Цзянсу.

Тим часом про успішне завершення другого етапу випробувань заявили в Оксфордському університеті (Великобританія). В цілому в світі створюють близько 250 вакцин від нового коронавіруса, в числі яких вакцини на основі матричної РНК, яка реплікується або НЕ реплікується вірусні векторні вакцини, вакцини на основі ДНК, аутологічні вакцини на основі дендритних клітин. Мінімум 17 вакцин знаходяться на стадії випробувань.

Добавить комментарий