Три дійсно хороших ножа ціною до 10 доларів.

Цю розповідь хотілося б присвятити не просто дешевим ножам, а ДУЖЕ дешевим ножам. Взагалі, чи можна купити хороший складаний ніж дешевше ніж за 10 доларів? Виявляється, так, можна. Звичайно ж, дива не станеться, і в цю категорію ніколи не потраплять авторські моделі з космічних сплавів і титану. Тому особливо затятим і не в міру вимогливим ножеманам-перфекціоністам наше прохання поберегти нерви і, як то кажуть, «не затримуватися».

Але, все ж, цілком працездатний ніж можна знайти навіть у цій «ультрабюджетній» категорії. Про що й поговоримо нижче.

Найчастіше такі ножі виготовляють з недорогих марок нержавіючої сталі типу 420, 5Cr та їм подібних. Багато ножеманів відносяться до таких сталей упереджено. Вважають, що низький вміст вуглецю робить їх занадто вже м’якими. Іноді ці марки нержавійок навіть зневажливо називають «пластиліном». Що, звичайно ж, вже проходить по розряду перебільшень.

Так, та ж 420-а, через меншу твердість, втрачає гостроту швидше, ніж вуглецеві сталі. Але ж і заточити її знову — простіше простого. Навіть без спеціальних пристосувань. До того ж, вона фактично не іржавіє і не утворює відколів (якраз через свою пластичність). Так що, насправді, для щоденного застосування це цілком практичні марки сталі. Ще й дуже недорогі. Просто треба пред’являти розумні вимоги до речей, чітко розуміти, з чим ви маєте справу. І, образно кажучи, не ображатися на синицю в руках, за те, що вона — не журавель.

Grand Way WK 06107 (8,80 у.о.)

https://grandway.ua/nozh-skladnoj-06107/

Чим хороший цей ніж? Рукоять з G10 без сталевих лайнерів. Ніж дуже легкий (всього 70 г), плаский, компактний. Посадив на кліпсу і пішов. Це — відмінний варіант для міста.

Ніж дуже ергономічний, зручний в роботі. Легко відкривається одним пальцем. Різуча геометрія клинка з високими спусками. Гострий, спрямований вперед кінчик. Зворотний скіс на обуху. Модне, майже невагоме композитне руків’я без сталевих лайнерів. Все це разом дає вельми приємний набір корисних якостей.

Дуже хороший легкий міський різачок за досить скромною ціною.

Grand Way 008 0WJ (8 у.о.)

https://grandway.ua/nozh-skladnoj-008-owj/

Цей ніж відноситься до так званої скандинавської серії (що і зазначено на клинку). Що ще ми можемо прочитати на клинку, так це напис «8Cr13MoV». Людям що розбираються, цей напис скаже багато про що. Якщо ви до таких не належите, не біда. Спеціально для вас скажемо просто та коротко — це дуже хороша бюджетна нержавіюча сталь, легована молібденом і ванадієм. У ножі — дешевше 10 баксів. Вже це робить 0080WJ цікавим і гідним уваги.

Як і дуже вдалий «єгерський» дизайн. Дерев’яна рукоять з оливи здорово виглядає, вона зручна і приємна на дотик. Геометрія клинка дозволяє цій моделі бути по справжньому зручним, універсальним різаком. Цей ніж — справжнісінька європейська класика.

Grand Way Е-14 (7,20 у.о.)

Із сталі 8Cr13MoV виготовлений клинок ще одного ножа в нашому списку.

Е-14 — ніж компактний. 80 г ваги, приблизно 95 мм довжини в складеному стані. Він дуже добротно зібраний. Всі деталі акуратно оброблені і як слід підігнані.

Такий різучий, добротний складаник знадобиться, як в місті, так і на рибалці або в турістичному поході.

Його низькопрофільна кліпса і скромні розміри дозволять носити його не тільки на брючній, але, при бажанні, навіть на нагрудній кишені.

Недорога, але при цьому цікава і якісна модель, зроблена з розумом і смаком.

Як бачите, і в категорії «до 10 доларів» можна знайти досить пристойні, цікаві ножі. Головне, розуміти, що саме ви купуєте і пред’являти вимоги до недорогого ножа згідно його цінової категорії. Звичайно, можна навіть не шукати в цих моделях порошкових сталей, титанових вузлів та деталей або прецизійної точності підгонки. Але якщо ви хочете, щоб за таку скромну ціну ніж був саме ножем, корисним і зручним ріжучим інструментом, придатним для побутового застосування, то, будь ласка — кілька прикладів таких моделей ми вам щойно показали.

Добавить комментарий