Як і які банківські установи можуть списати гроші боржників

В Україні з 6 липня вступають в силу нові правила списання боргів з громадян, в тому числі і за комунальні послуги. Тепер банки можуть автоматично вилучити з рахунку клієнта заборгованість. Про це повідомляє «Слово і діло».

Згідно з наказом Міністерства юстиції, банки і виконавчі органи будуть взаємодіяти через Автоматизовану систему виконавчого провадження. Державний або приватний виконавець може направити в банки вимога на отримання інформації про рахунки боржника та отримати відповідь протягом 1 робочої години. Отримавши необхідну інформацію, виконавець надсилає через дану систему постанову про арешт коштів на рахунку боржника.

Після того, як установа повідомило виконавця про те, що на рахунок накладено арешт, виконавець створює платіжні вимоги на примусове списання коштів і направляє їх банкам. Банки примусово списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки виконавчої служби.

Раніше така процедура була можлива у випадках заборгованості по аліментах, але тепер банкам дозволили примусово списувати з рахунків громадян заборгованість по житлово-комунальним послугам, штрафів і зарплат.

Автоматично списувати борги з клієнтів можуть такі банки: ПриватБанк, Monobank, ТАСкомбанк, Оксі Банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк. Ще 44 банківських установи знаходяться в тестовому режимі, а 11 банків — на стадії попередніх налаштувань для початку тестування. У Мін’юсті обіцяють, що найближчим часом з 73 банків — 62 приєднаються в системі автоматизованого списання боргів.

Добавить комментарий