Які продукти мають допомагають уникнути старіння

Однією з причин в’янення жінок старшого віку вчені вважають зниження вироблення естрогену. У дам за 50 рівень вироблення цих гормонів яєчниками знижується, а чим менше їх в організмі, тим старше виглядає жінка. Естрогени ще називають гормонами краси, адже від них залежить краса волосся і нігтів, відсутність сітки зморшок на обличчі, і підтягнутий овал обличчя, піднесений настрій і впевнена хода теж пов’язана з гормональним балансом в організмі. Погані новини для любительок дієт, які покликані не оздоровити організм, а схуднути. Естрогени продукуються не тільки яєчниками, а й жировою тканиною. Тому у повних жінок ознаки старіння проступають значно пізніше, ніж у тих, хто всіма способами домагаються зниження ваги.

У молодої дівчини шкіра оновлюється повністю за чотири тижні, а у жінки після 50 дефіцит естрогенів призводить до того, що епідерміс оновлюється за 6-8 тижнів. Причому весь цей час клітини які «відпрацювали своє» знаходяться на поверхні шкірного покриву через що його колір стає не рожевим, а тьмяним. Шкіра на обличчі лущиться, покривається зморшками, на ній проступають вікові пігментні плями. Вона втрачає тонус: опускаються вниз куточки губ, з’являються «брилі». Ще прикро виглядає шкіра на шиї.

У клітинах шкіри є рецептори, які чутливі до естрогену вони і запускають режим регенерації шкіри, коли цих гормонів досить. Тому в клініках омолодження навчилися вводити в шкіру рослинний аналог естрогенів. На такі фітогормони рецептори реагують як на свої і прискорюють процес тонізації шкіри, а процес старіння сповільнюється. Омолоджуючим ефектом косметика з рослинними естрагеннами володіє так як активізуються фібробласти — клітини, які відповідальні за виробництво колагену, еластину, гіалуронової кислоти. Тобто саме завдяки цьому механізму шкіра стає щільною, підтягнутою, зволоженою і об’єктивно виглядає молодше, ніж у ровесниць, які не застосовували ці процедури.

Іноді розбалансування гормонального фону відбувається не через дефіцит естрогенів в жіночому організмі, а через велику кількість тестостерону — чоловічих статевих гормонів. Все це призводить до швидко вугруватої шкірі, з себореєю, зайвої оволошенності, ожиріння зі збоєм менструального циклу і т.д. У цих випадках гормональну терапію призначає ендокринолог. А ось допомогти епідермісу можна фітопрепаратами, природними естрогенами. Вони регулюють вироблення шкірного сала і зменшують запалення. Але варто побоюватися ефекту відміни, при припиненні використання препаратом, жирність шкіри повертається. Так що ця лікувальна косметика повинна працювати разом з гормонотерапією.

Не варто побоюватися, що фітогормони проникнуть через шкіру в кров і викликають порушення гормонального балансу — крізь всі шари шкіри гормони не проникають, залишаються в епідермісі. Єдине протипоказання — алергія на той чи інший компонент. Вибирати креми з естрогенами потрібно такі, щоб корисних речовин в них було 20% і більше. Рослинні фітогормони в 100 разів менш активні, ніж естрогени. Для того щоб антивіковий ефект проявився, користуватися такими препаратами потрібно як мінімум 2-3 місяці, а потім, обов’язково зробити перерву також на 2-3 місяці.

Омолоджують властивостями володіють не тільки фітопрепарати, додані в косметику, але ті, які надходять в організм з їжею. Салат, заправлений лляною олією, липовий чай, продукти з натуральної сої — забезпечують організм естрогенами, але в мінімальних дозах. Але цього вистачає, щоб підтримувати молодість. Відомо, що завдяки такій дієті жінки-азітакі набагато рідше страждають хворобами серця і онкологічними захворюваннями молочної залози, ніж жінки, що живуть в Європі і Америці.

Головних джерел фітоестрогени: соя — має найвищу концентрацію цього рослинного гормону (потрібно стежити чи немає в продукті ГМО), конюшина, він активізує вироблення колагену і гіалуронової кислоти. Хміль — оздоровлює шкіру, позбавляє від вугрів. червоний виноград — антіейджевий ефект досягається завдяки впливу на вільні радикали. Липа — екстракт з неї сприятливо діє на шкіру обличчя, її зволожує, пом’якшує, покращує місцевий імунітет. Також фітоестрагони в значній кількості є в люцерні і корені солодки. З них також роблять омолоджуючі креми.

Добавить комментарий