Росіяни позбудуться своїх засекречених депозитів

Росіяни позбудуться своїх засекречених депозитів Російським громадянам, які мають засекречені банківські рахунки і активи в Швейцарії, можливо, доведеться переглянути свої плани.

Швейцарія повинна приєднатися до міжнародних стандартів обміну даними по боротьбі з ухиленням від податків, дозволивши банкам розкривати інформацію про рахунки клієнтів. Про це йдеться у звіті створеної Міністерством фінансів цієї країни експертної групи. І до вересня 2013 року уряд Швейцарії проведе «детальне обговорення» рекомендацій. Про це заявила міністр фінансів країни Евелін Відмер-Шлумпф, повідомляє агентство Bloomberg.

Єврокомісія раніше зажадала, щоб дані про одержувані дивіденди, доходи від приросту капіталу та інших видів фінансових доходів стали предметом автоматичного обміну інформацією між податковими органами в країнах ЄС з 2015 року. Це покладе кінець і банківської таємниці, якої традиційно дотримуються в Швейцарії.

Проти виступають швейцарські банки, які вважають, що можуть втратити заможних клієнтів і позбавити роботи безліч своїх службовців. Тим часом проблема податкових неплатежів наростає. На початку квітня Міжнародний консорціум журналістів опублікував у провідних світових ЗМІ дані про гігантську офшорну мережу на Британських Віргінських островах, островах Кука, Кіпрі та в Швейцарії.

За відомістю консорціуму, для ухиляння від сплати податків і приховування доходів цю мережу використовували 130 тисяч чоловік з 170 країн, включаючи політиків, олігархів, торговців зброєю і фінансових спекулянтів.

Крім того, зараз у швейцарських банках міністерство юстиції США проводить розслідування відносно своїх не менше 14 фінансових компаній, вважаючи, що місцеві банки допомагали американцям ухилятися від сплати податків.

Питання обміну податковою інформацією між Росією та іншими державами вирішуються сьогодні на рівні двосторонніх домовленостей. Основні напрями податкової політики РФ припускають наявність міжурядових угод з офшорами і низькоподатковими юрисдикціями про обмін інформацією для протидії схемам мінімізації податків. Планується також розробка типової міжурядової угоди.

Крім того, російський Мінфін має намір внести поправки до Податкового кодексу про можливість участі представників іноземних податкових органів у податкових перевірках в Росії, якщо це передбачено відповідною міжнародною угодою.

Тим часом багато експертів звертають увагу на міграцію «таємних капіталів».

«Враховуючи велику кількість податкових притулків і появи все нових, малоймовірно, що можна досягти угод з усіма передбачуваними офшорами», — відзначають вони. Нещодавно на тенденцію щодо зростання офшорів в азіатських країнах звернули увагу і в Росфінмоніторингу.