Столичні довгобуди, які добудують в 2018 році

Криза 2008 року, проблеми з фінансуванням окремих будівельних компаній, помилки в проектуванні і інші проблеми в ході будівництва сформували на ринку київської нерухомості цілий сегмент довгобудів. Залучення нових учасників в проект дає можливості для завершення потенційно цікавих майданчиків. Деякі об’єкти в Києві отримують другий, а іноді і третій шанс на успішну реалізацію, але багато новобудов все ще чекають своєї черги.

ЖК Solar City

Недобудова за адресою Святошинська площа, 1 — одна з найстаріших і відомих в столиці. Ще в 90-х роках на цьому місці повинні були звести будинки кооперативу Молодіжний житловий комплекс «Академмістечко». Будівництво зі змінним успіхом вели кілька компаній, але тільки в 2005 році «Житлоінвестбуд-УКБ» здав в експлуатацію три з чотирьох житлових секцій, які в даний час заселені. Останню секцію «Г» з 2002 по 2007 року будувала компанія НПФ «Вест», але була змушена зупинити роботи з фінансових причин. Нарешті, в 2017 році, після поновлення договору оренди ділянки, корпорація УКРБУД уклала договір про завершення секції «Г» і подальший розвиток проекту.

ЖК Solar City

Зараз будівля являє собою 18-поверховий каркас, частково заповнені стінами і перегородками. Проведена експертиза показала, що існуючу кладку зовнішніх стін з пінобетону необхідно демонтувати, забудовник замінить її на керамічну червону повнотілу цеглу, внутрішні стіни викладуть з керамзитобетонних плит. На прилеглій до незавершеної будівлі ділянці «Укрбуд» побудує ще три будинки — дві 33-поверхові висотки і 13-поверхову секцію. Загальна площа забудови складе 5346 кв. м на 3 з невеликим га землі. Паркінг вміщатиме в себе 124 машино-місця, двір обіцяють зробити закритим від автомобілів.
Комплекс буде носить назву ЖК Solar City. Точні терміни завершення будівництва поки не позначені, роботи будуть проводиться поетапно. В кінці 2017 року розпочали розчищати територію під будмайданчик, вже готовий котлован під перший будинок. Продажі ще не почалися.

ЖК Respublika

Масштабний проект багатофункціональному комплексу Respublika недалеко від Кільцевої дороги, гіпермаркетів «Епіцентр» і «Метро», був заморожений 4 роки тому через припинення фінансування. Крім великого масиву житла, тут спочатку було запроектовано автовокзал, школи, дитячі садки, поліклініки, паркінг, а також великий ТРЦ. На початку 2018 року компанія KAN Development оголосила про відновлення робіт по реалізації житлового масиву Respublika на ділянці площею 22 га.

ЖК Respublika

Проект вдалося відновити в початковій концепції: в ЖК буде 45 будинків на більш ніж 14 тис. квартир, а також об’єкти інфраструктури — школа, дитячий сад, медичний центр, спортивні майданчики і зони для барбекю. ЖК планують зводити поквартально, паралельно з житлом буде будуватися соціальна інфраструктура. Завершити будівництво обіцяють до 2022-2023 року. Старт продажів очікується найближчим часом.

ЖК Володимирський

Будинок розташований по вул. Антоновича, 109, в Голосіївському районі, навпроти ринку «Володимирський». Спочатку проект передбачав офісно-житловий будинок, який з 2008 року мала намір будувати компанія «Граніт». Однак на етапі котловану будівництво було зупинено. У 2015 році будмайданчик ненадовго пожвавилася, але реалізація проекту під новою назвою «Житловий домь Володимирський» знову була припинена. У другому кварталі 2017 року до роботи над новим ЖК підключився інший девелопер — компанія «Інтеграл-Буд», і будівництво ЖК «Володимирський» зрушило з мертвої точки. Станом на січень 2018 року, збудований 6 поверхів моноліту, йде зведення каркаса на рівні 7-го поверху.
Всього в будинку буде 25 поверхів, на останніх двох будуть дворівневий апартаменти. У ЖК буде 50 однокімнатних, 109 двокімнатних та 6 трикімнатних квартир. Житловий комплекс виконають у стилі artdéco, із застосуванням презентабельних елементів декору зовні і всередині будівлі. Інтегрована система «розумний дім» забезпечить контроль доступу, відеоспостереження, облік споживання енергоресурсів, систему управління мікроклімату і багато іншого. Завершення будівництва заплановано на 1 квартал 2019 року. Ціна квадратного метра — від 36 740 грн.

ЖК West House

Ще один об’єкт, який отримав нову «життя», — житловий комплекс по вул. Кустанайська, 13. Ще в 90-і роки на цьому будівельному майданчику повинен був з’явитися 6-поверховий корпус Національної академії наук, але його не завершили. Пізніше будівля хотіли реконструювати в готельно-офісно-житловий комплекс «Столиця», проте в 2009 році будівництво знову було заморожено. У 2017 році за проект активно взялися нові учасники — New City Developers, ГРК «Столиця» і Київбудком, і сьогодні на ділянці зводять житловий комплекс під назвою West House.

ЖК West House

Новий ЖК буде складатися з двох будинків: 25-поверхового односекційного на 204 квартир і 16-поверхового двосекційного на 130 квартир. Крім квартир, в комплексі будуть комерційні приміщення на нижніх трьох поверхах, а також підземний паркінг. В West House зроблений акцент на енергоефективності: передбачено утеплення даху і підвальних приміщень, теплоізоляція стін, а на даху комплексу буде своя газова котельня. Моноліт першого будинку вже готовий, у другому — побудований цокольний поверх. Всі будівлі комплексу заплановано ввести в експлуатацію одночасно, в 3-му кварталі 2018 року. Вартість квадратного метра — від 19 950 грн.