Де і в якій валюті краще розмістити депозит в 2019

У 2019 різниця між прибутковістю гривневих і валютних депозитів тільки збільшувалася. Особливо це стало кидатися в очі в 3 і 4 кварталі минулого року. Процентні ставки за річними депозитами у гривні почали рости в липні-серпні і до грудня досягли значень від 14,3% до 15,8% річних.

Де і в якій валюті краще розмістити депозит в 2019

Прибутковість за доларовими депозитами для фізосіб досягла мінімального рівня в 3,3% в червні-липні, після чого до кінця грудня підвищилася до 3,8%. Таким чином, різниця в ставках між депозитами в гривні і доларі до кінця року досягла 12 процентних пунктів.

У першому півріччі 2018 року банки помітно знизили процентні ставки за вкладами. Це було пов’язано з відсутністю значної потреби в ресурсах і з бажанням здешевити їх вартість заради можливості кредитувати населення на більш вигідних умовах — пояснює тенденції на ринку заступник голови правління Forward Bank Костянтин Кошеленко

Рік виборів що принесе для тих хто має депозити

На початку 2019 року депозити в гривні поки також виглядають більш привабливими, ніж валютні. Цьому посприяло лютневе зміцнення гривні і досить високі ставки по вкладах у гривні.

За даними Українського індексу ставок за депозитами фізосіб, який публікує НБУ, середня прибутковість річних вкладів у гривні на кінець січня 2019 року склала 16,15% річних, в доларах США — 3,76%, в Євро — 2,45%.

При розміщенні річного депозиту в гривні в першому кварталі 2019 року, можна ризикнути зафіксувати вигідну прибутковість на тривалий термін. Ставки, які зараз встановлені на ринку повинні не тільки перекрити очікувану інфляцію але і принести дохід своїм вкладникам. За прогнозами НБУ, в 2019 році її показник повинен скласти 6,3%. А згідно з консенсус-прогнозом, який становив «Мінфін» на базі експертних оцінок, оптимістичний прогноз інфляції на поточний рік — 7,27%, базовий — 9% і песимістичний — 13,3%.

Для зручності порівняння процентних ставок по депозитах ми згрупували банки в залежності від «походження» і розміру капіталу.

Починаючи з 2017 року ставки в держбанках, включаючи націоналізований ПриватБанк, часто встановлювалися вищі за середньоринкові. На даний момент процентна політика державних фінустанов є досить помірною. Разом з тим, рівня ставок за гривневими депозитами в підконтрольних державі банках повинно бути цілком достатньо, щоб захистити гроші від інфляції.