Реєстрація підприємства в Україні: покрокова інструкція

Реєстрація підприємства – це тривалий та досить складний процес. Щоб зробити все правильно і без коригувань, необхідно ретельно вивчити алгоритм дій та підготувати всі потрібні документи.

Реєстрація ТОВ в Україні відбувається у декілька етапів. Розповідаємо про них детальніше.

Етапи реєстрації підприємства

Перше, що необхідно зробити – підготувати всі документи. Важливо пам’ятати, що відсутність будь-якого документу є законною підставою для відмови у реєстрації. Тому краще перевірити все багато разів або звернутися до фахівців, які проконсультують у цьому питанні і зроблять все замість вас.

Документи:

  • Оригінали та копії документів, що затверджують особу. Подаються документи всі засновників підприємства, а також осіб, що здійснюватимуть управління. Якщо у цьому списку є громадяни інших країн, то потрібно перекласти документи і завірити їх у нотаріуса.
  • Список учасників підприємства, його статут, та інші установчі документи. Якщо надалі виникне потреба вносити правки до цих документів, то процес буде довготривалим. Тому рекомендуємо одразу все обдумати і створити версію, яка не потребуватиме виправлень.
  • Документ з назвою підприємства. Потрібно промоніторити ринок, щоб назва була на 100% унікальною та не належала нікому.
  • Статутний капітал підприємства. До капіталу належать не лише готівкові і безготівкові кошти, а й інше цінне майно: нерухомість, транспортні засоби, цінні папери. Всі засновники бізнесу мають 
  • Юридична адреса. Якщо її не вказати або вказати місце, де зареєстровано ще декілька підприємств – це може стати на заваді при реєстрації. 
  • Якщо хтось з засновників є юридичною особою або фізичною особою, то потрібно подати оригінали та копії всіх установчих документів.

Запам’ятайте, що всі подані копії мають бути завірені у нотаріуса.

Другий етап реєстрації – обрати напрямки діяльності організації. Один з них буде основним, а інші – додатковими. Деякі види потребують офіційної ліцензії.

Процес отримання ліцензії – дуже тривалий. Спершу потрібно зареєструвати підприємство, а потім відбудеться перевірка обладнання та кваліфікації робітників. 

Третій етап – після отримання довідки про реєстрацію потрібно стати на облік у податкову і пенсійну службу. 

Четвертий етап – виготовлення печатки та відкриття розрахункового рахунку або декількох.

За невиконання бодай одного з етапів – підприємству та засновникам загрожуватимуть штрафні санкції або судове клопотання про ліквідацію бізнесу.

Щоб спростити собі завдання, краще звернутися до компаній, які професійно здійснюють реєстрацію підприємства. Так ви будете певні, що всі процеси зроблені правильно і в майбутньому не виникне труднощів.

Добавить комментарий