В Україну приїхав екс-кандидат в президенти Білорусі Цепкало

Валерий Цепкало

Щоб уникнути арешту політик з дітьми переховувався в Москві.

Бізнесмен Валерій Цепкало, якого не допустили до виборів президента Білорусі, покинув Росію. Зараз він знаходиться в Києві. Про це пише «Інтерфакс».

— Валерій Цепкало вже знаходиться в Києві, — повідомив прес-секретар Цепкало Олексій Урбан.

Як зазначено в повідомленні 24 липня Цепкало з двома дітьми виїхали з Білорусі. Політик боявся, що його заарештують на батьківщині. Його дружина розповіла, що має інформацію не тільки про потенційний арешт чоловіка, але і можливе позбавлення сім’ї батьківських прав, тому дітей також вивезли за кордон.

14 липня Центрвиборчком Білорусі не зареєстрував Цепкало кандидатом в президенти, мотивуючи тим, що у політика немає необхідних для цього 100 тисяч достовірних підписів за його висунення. Ініціативна група Цепкало зібрала понад 200 тис. підписів. За даними штабу, до виборчкомів було передано 160 тисяч підписів, але ЦВК Білорусі визнала достовірними менше 80 тисяч з них.

Дружину колишнього претендента на посаду президента Білорусі Вероніку Цепкало викликають на допит, а її сестру вранці 30 липня затримали.

Історія питання

ЦВК Білорусі відмовився реєструвати двох конкурентів Лукашенка на президентських виборах — Віктора Бабарика та Валерія Цепкало. Виборча комісія знайшла у Бабарика невідповідність у декларації, а Цепкало не зібрав достатню кількість підписів.

Лукашенко звинувачує Бабарика та Цепкало в зв’язках з Росією. Зі звинуваченнями в прокремлівській позиції на адресу Бабарика виступила також інший кандидат в президенти Анна Канопацька. Вона пройшла передвиборчу реєстрацію успішно.

Вибори президента в Білорусі відбудуться 9 серпня 2020 року.

Добавить комментарий