Вся правда про гербіциди — як вибрати і використовувати?

Все більше далеких від агрономії людей розуміє, що без використання пестицидів догляд за майбутнім урожаєм — справа непроста, обтяжлива і малоефективна. Наука недарма просунулася вперед за останні десятиліття, а тому використання хімічних речовин в сільському господарстві — явище повсюдне й актуальне як ніколи.

Почнемо з того, що ж таке насправді гербіциди, для чого їх використовують і який результат від їх застосування жадають побачити досвідчені сільгоспвиробники.

Дослівно слово гербіцид перекладається з латинської як «вбиваю бур’яни», що, власне, як не можна краще характеризує дані препарати. Саме для боротьби з карантинними та шкідливими рослинами гербіциди і використовують — особливо зараз, коли урожай зібрано, і поле може перетворитися на суцільне кладовище бур’яну.

За хімічним складом гербіциди поділяються на:

— органічні речовини, які не шкодять ніяким живим організмам;
— неорганічні речовини, які використовують не так часто через їх малоефективність.

Існують гербіциди із суцільною і вибірковою дією, що позначається на тому, які саме рослини вони знищують. Тобто, гербіциди суцільної дії використовуються для потреб шляховиків і будівельників — бур’ян прибираються вздовж доріг, залізничних колій, на будівельних майданчиках. А ось вибіркової дії речовини застосовують саме в сільському господарстві.

Якщо ви не впевнені, який тип гербіцидів підійде саме у вашому випадку, можна уточнити у фахівців. Наприклад, аграрний інтернет магазин LNZweb славиться експертами в цій галузі, а вибір препаратів у них один із найбільших в країні.

Одні гербіциди буквально випалюють траву, утворюючи контактні ушкодження бур’янів. Інші ж проникає структурно в стебла і коріння, позбавляючи від неприємного сусідства землю сільгосппризначення.

Вносити гербіциди можна декількома способами:

— кореневим: крапельним зрошенням або ховаючи гранули в ґрунт;
— ґрунтовим: розсипаючи порошкоподібну речовину до сходів посівного матеріалу;
— листковим: зрошення за допомогою поливної машини.

І все більшість фахівців рекомендують щадні гербіциди, а не сполуки «ураганного типу». Тоді можливий збиток майбутньому врожаю мінімізується до непомітного.

Обробляти поля гербіцидами рекомендується тільки в разі великої кількості бур’янів, або рано вранці, або після заходу сонця. Це робиться для того, щоб висока вологість повітря сприяла дії препаратів.

Добавить комментарий