Знаменитий актор потрапив в Києві в лікарню, і це було ще не найгірше

На сайтах «гуляє» новина про те, що в одну з київських клінік госпіталізований знаменитий артист Еммануїл Віторган. Звістка все більше обростає шокуючими подробицями, пишуть, що артиста привезли в лікарню коли він спливав кров’ю, у важкому стані, а коли йому надали допомогу і надали рахунок, у нього не виявилося грошей оплатити нечувані послуги приватної клініки.

Ми додзвонилися дружині народного артиста Ірині Віторган, від якої почули: актор здоровий, знаходиться в своїй московській квартирі. Але історія, про яку розповідають, як про відбувається прямо зараз, дійсно була. Правда, восени минулого року, коли Еммануїл Гедеонович кілька місяців знімався в Києві. Разом з ним тут були дружина і дві маленькі доньки — три і півтора року. В один із днів акторові стало погано, його помістили в лікарню. А далі Ірина Михайлівна поділилася приголомшливими деталями.

— Ірина, так що правда в цій історії, а що ні?
— Розповім по порядку. Під час зйомок в Києві ми жили за містом в прекрасному оздоровчому комплексі на березі озера — там і повітря, і коні, і спа, і басейн. На знак подяки за чудовий прийом (а такого сервісу і доброзичливості не бачили навіть у європейських країнах) влаштували в готелі концерт. Після виступу до нас підійшов чоловік, подякував, дав візитку: «Який приголомшливий вечір, спасибі! Якщо знадобиться допомога, звертайтеся: я гендиректор Інституту серця Борис Тодуров».

— І знадобилася?
— Так. Через кілька днів Еммануїл Гедеонович несподівано відчув дику слабкість, ми не розуміли, що відбувається: мій чоловік — здорова людина. У нього за все життя була тільки одна операція, температури навіть ніколи не було. А у нас чотири проекти (спочатку запросили на місяць в одну з кіноробіт, а потім, коли дізналися, що Віторган в Києві, запропонували ще три фільми).

В ті дні нам дуже допоміг чудовий доктор Святослав Ханенко — надсилав лікарів своєї клініки і чоловікові прямо на зйомках ставили крапельниці, зробили аналізи. Стало легше, а через якийсь час чоловік відчув себе так погано, що не міг навіть ходити.

Але актори, особливо старшого покоління, виховані так, що, якщо почав зніматися, значить, повинен довести справу до кінця. Авторам довелося переписати сценарій, і Віторгана знімали лежачи. І я подзвонила директору Інституту серця. Він радо зустрів нас в лікарні і передав головному лікареві клініки. Помістили в палату, мені дозволили залишитися з ним. Почали обстежувати. А через два дні мене викликали до бухгалтеру і пред’явили рахунок: 800 доларів на добу — і це тільки за перебування. Обстеження і призначення — окремою оплатою.

— Чи не маленька сума!
— Я була приголомшена: «Ми ж приїхали в інститут, звідки такі ціни? Нам не під силу така сума». Бухгалтер каже: «Чи можемо зробити знижку — і опустити ціну до 500 доларів». «А скільки буде коштувати все інше?» — «Я не знаю». — «Як? Дістаньте прайс і подивіться!» У відповідь — мовчання.

Я попередила, що у нас є страховка, ми приїхали офіційно на роботу, але мені сказали, що зі страховими компаніями не працюють. Повірте, ми готові були платити, просто розуміли, що відбувається щось дивне.

— Ви потім розібралися, що до чого?
— Як потім виявилося, нас привезли в Інститут серця, але помістили, не попереджаючи, в приватну клініку, яка знаходиться на території цієї медустанови.

Я зателефонувала директору інституту — він не відповів. Приходжу в палату, нічого не говорю Еммануїла, боюся засмутити — треба, щоб він видужував. І раптом з’являється директор інституту з комісією підлеглих. Я до нього: «Прошу, давайте поговоримо, я не знаю, що мені робити». А він, не зупиняючись, кидає: «Буду говорити з вашим чоловіком!» Як? Навіщо йому зараз негативні емоції?

Ми все ж виходимо в іншу кімнату, і вони починають на мене нападати: «Ми що, безкоштовно повинні вас обслуговувати?» Звичайно, ні! Але чому не попередили про такі ціни?

— Дійсно.
— Знаєте, я людина дуже неслабка, але тут відчула такий біль і жах! Повернулася в палату і бачу, що чоловікові вже міняють постіль — забирають білизну, яка належить цьому центру, і стелять університетську.

Закінчилася вода, прошу медсестру принести, а вона: «Вам не положено!» З нас зняли харчування, а чоловікові необхідно все дієтичне — у нього в шлунку лопнув сосуд через те, що випив зайву дозу ліків для розрідження крові. Кровило, страшно впав рівень гемоглобіну, тому й була така дика слабкість.

Наш лікар сказав, що я повинна звільнити палату, тому що тепер буду платити не за комерційною ціною, а по інститутській. Звідки така жорстокість: раз немає великих грошей, значить, не можу доглядати за чоловіком, який не може вставати?

— І що сталося потім?
— Я не знала, що робити, стала дзвонити всім київським друзям. Ніхто не міг повірити, що таке може статися. Якось вибігла в супермаркет за їжею, а коли повернулася, мене почали не пускати в приміщення! Мовляв, відвідування тільки до 21 години, уявляєте? Через півгодини все-таки пропустили. Я плакала в палаті і думала: «А як же вони тут ставляться до простих хворим, якщо таке ставлення до людини з ім’ям?»

Тут дзвонить наша близька подруга Клара Новікова, я розповідаю їй все, вона: «Треба щось робити!» А буквально через кілька хвилин дзвінок: «Здрастуйте, вас турбує головний рабин України Моше Асман. Що сталося?» Я все розповіла. Через півгодини він уже був у нас.

В цей час подзвонив син Максим, попросив не турбуватися: «Зараз все вирішимо». Надіслав гроші, ми заплатили за клініку. Моше Асман замовив швидку допомогу, і нас перевезли в інститут Шалімова. І тут ми потрапили до приголомшливих лікарів, зустріли нас з неймовірним теплом. Величезне спасибі директору Олександру Усенко і нашому лікарю — професору Олександру Тивончук.

Ми обов’язково ще розповість про це в соцмережах, щоб всі знали, які професіонали є в Україні. В Інституті серця теж є чудові люди. Ви б бачили, як нас проводжали — медсестри і один лікар, інші не вийшли, побоялися гніву керівництва.

— Це приємно чути…
— Скажу більше … Про Україну у нас залишилося неймовірне враження! Ми завжди приїжджали сюди на два-три дні, а тут жили три з половиною місяці. Просто підкорені вашої доброзичливістю. Коли вперше зайшла в магазин і почула по-українськи: «Добрий день!», Подумала, що сьогодні, напевно, день важливого обслуговування, але потім чула вітання щодня в усіх магазинах. Йдемо по дорозі, зупиняємо машину, підвозить — грошей не бере. Просто дивно!

Ми хочемо вклонитися лікарям, які врятували життя моєму чоловікові. Коли я прийшла платити за перебування в інституті Шалімова, мені сказали: вже все оплачено. З’ясувалося, що це зробив наш багаторічний друг Вадим Рабинович.

Добавить комментарий