З добривами ДоброДІЙ бактеріози більше не загроза

У повітрі, ґрунті, воді, рослинах, тваринах існує інше, непомітне для звичайного зору людини життя. Мова йде про мікроорганізми, зокрема, бактерії.

Загальновідомо, що природна мікрофлора може як стимулювати розвиток більш складних біологічних структур (наприклад, рослин), так і спричиняти негативні наслідки своєї діяльності – викликати дифузні, тобто загальні, чи локальні (місцеві) ураження тканин.

Результат може бути непередбачуваний – від втрати 10-20% врожаю до повної загибелі сільськогосподарської культури на величезних площах. Через таку дію патогенів висівати чи висаджувати інші рослини на місцях зараження організмів не можна декілька років. Щоб подібного не сталося, вкрай важливо знайти потужний захист від стресових факторів та хвороб.

Що таке бактеріоз рослин? Про складне простими словами

Бактеріози рослин – це складний патогенний процес. Чому патогенний? Тому що його збудниками найчастіше виступають різного роду бактерії, які мають негативний вплив на рослину. Некрози, пухлини, гнилі, зміна метаболізму (обмінних процесів у організмі), виразки, плямистості – це далеко не повний перелік симптомів бактеріозу.

Тривалість розвитку хвороби рослин може бути швидкою (вона починається та закінчується в межах однієї вегетації) та хронічною (найчастіше зустрічається на багаторічних рослинах, триває декілька років).

Складно назвати рослину, яка має абсолютний імунітет до бактеріальних патогенів. Принаймні, один збудник може стати «ахіллесовою п’ятою» для будь-якої культури, викликавши значні негативні наслідки.

Чому з патогенними бактеріями важко боротися?

Однозначної відповіді на це питання не має, пов’язано як з самою природою патогенів, так і соціально-економічними факторами життєдіяльності людини. Зазначимо лише декілька факторів, які прямо чи опосередковано заважають ефективно боротися з бактеріальними інфекціями.

Відсутність достатнього досвіду у вивченні бактеріозу рослин. Фітобактеріологія – досить молода галузь наукового рослинництва.

Пряма заборона на використання ряду хімічних препаратів у боротьбі з фітопатогенами у деяких країнах через забруднення навколишнього середовища.

Складність діагностики. Існують патогени, які можуть спричинити рослині одразу кілька типів уражень, і діяти на різні рослини не однаково, викликаючи ті чи інші симптоми.

Здатність фітопатогенів проникати до рослин як через природні отвори, так і через пошкоджені чи слабкі ділянки.

Можливість хвороботворних бактерій діяти як на одну, так і на різні групи рослин.

Загальновідомі способи захисту рослин від бактеріальних хвороб

На даний момент ні в аграріїв, ні у вчених, які займаються проблемами рослинництва, ні у звичайних селян-трударів не виникає сумнівів у тому, що питання боротьби з бактеріальними патогенами стоїть досить гостро.

Хімічні методи боротьби завдають негативного впливу на екологічну складову. До того ж, відбувається пригнічення самих культурних рослин, що уповільнює їх ріст та розвиток.

Використовуються також біологічні засоби захисту, наприклад, застосування бактеріофагів та антибіотиків (біологічно активних сполук). Перші виявилися малоефективними, другі довели свою високу ефективність, вони досить дієві, особливо, якщо їх застосовувати комплексно не лише на вегетуючих рослинах, а й на насінні.

Агротехнічні заходи у боротьбі з бактеріозом включають дотримання сівозміни, механічне знищення хворих культур та правильне використання рослинних залишків, створення резистентних сортів рослин, суворий контроль чистоти посівного матеріалу тощо.

До речі, фунгіциди у боротьбі з бактеріозами виявилися малоефективними, що пояснюється різною природою грибів та бактерій. На даний час на ринку немає достатньо дієвого фунгіциду, який міг би повністю вирішити проблему з цими хворобами й водночас, не мав би токсичної дії та не пригнічував зростання рослин. Тому аграрії дедалі частіше відмовляються від хімічного фунгіциду.

Технологія ДоброДІЙ на захисті рослин

То ж, як ефективно боротися з бактеріозом? Можна застосовувати природні антибіотики, агротехнічні засоби та препарати, що виготовлені повністю на органічній основі, наприклад, продукцію ТМ «ДоброДІЙ».

Для прикладу, добриво з фунгіцидною дією ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний довело свою ефективність у боротьбі з бактеріозами та грибками-патогенами за рахунок зміцнення імунної системи рослини. На відміну від хімічних фунгіцидів, воно не пригнічує ріст рослин, а навпаки, захищає і живить їх, даючи поштовх для активізації обмінних процесів.

Відмічається також висока засвоюваність препарату. Якщо його включити у свою технологію, то можна повністю відмовитись від хімічних фунгіцидів, що підтверджено досвідом аграріїв.

Фахівці виробника ТМ «ДоброДІЙ» розробили технологію внесення добрив, яка передбачає здійснення профілактичних заходів з використанням одного з препаратів лінійки Protect — Добродій Комфорт Універсальний протягом усієї вегетації. Норма його внесення — 0,15-0,4 л/га в залежності від виду культури, фази та мети обробітку.

Доцільно зауважити, що використання цього препарату у зазначеній рекомендованій дозі спрямоване на попередження захворювань та усунення факторів ризику. Кількість речовини для профілактичного застосування є меншою, ніж у випадку лікування рослин, уражених бактеріозом. А це набагато вигідніше, як з точки зору фінансових витрат, так і щодо раціонального використання людського ресурсу.

ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний: профілактика — дешевше, ніж лікування!

Добавить комментарий