Вакцини проти коронавірусу: яка краще і чи варто взагалі щеплюватись

Експерти вважають, що наявність великого асортименту доступних вакцин збільшує глобальний потенціал імунізації.
Уже чи не весь світ чув про ці вакцинах — спільна розробка німецької компанії BioNTechі американської Pfizer, препарат від американської компанії Moderna, CoronaVac виробництва SinovacBiotec, російський «Супутник V», шведсько-британська AstraZeneca. Але продовжують з’являтися нові препарати, які мають шанси скласти конкуренцію вже існуючим.

Австралійська компанія Technovalia з декількома провідними науково-дослідними центрами країни починає першу фазу клінічних випробувань Безін’єкційна вакцини від коронавируса.

Це вакцина наступного покоління, вона не містить добавок і консервантів, вводити її можна буде за допомогою струменевого розпилювача. Спрей під високим тиском буде проникати через шкіру і стимулювати відповідну реакцію імунної системи.

В ході дослідження експерти з’ясують, чи може менша доза вакцини працювати краще після того, як вона потрапить на шкіру, а не відразу в м’язи.

Професор Пітер Річмонд з австралійського центру вакцин і інфекційних захворювань «Весфармерс» вважає, що зараз дуже важливо «продовжувати розробляти вакцини наступного покоління проти COVID-19».

«Нам потрібно досягати більшої ефективності та безпеки (препаратів), контролювати імунні реакції. Наявність великого асортименту доступних вакцин збільшує глобальний потенціал імунізації, а в майбутньому дозволить забезпечити дієвим препаратом кожного пацієнта», — зазначив він.

Куба може скласти конкуренцію Pfizer і Moderna

Фармацевтична компанія Biocubafarma сертифікує вакцину під назвою Abdala. Препарат, розроблений в Центрі генної інженерії і біотехнології Куби (CIGB), став першою вакциною проти COVID-19, створеної в Латинській Америці. Кубинські власті стверджують, що на третій стадії клінічних випробувань вона показала ефективність в 92,28%. Якщо це так, то кубинський препарат нічим не поступається вакцинам BioNTech / Pfizer і Moderna.

Abdala не є ні мРНК-вакциною (як, наприклад, BioNTech / Pfizer і Moderna), ні векторної (як AstraZeneca, Johnson & Johnson і «Супутник V»). Кубинський препарат створений на основі інактивованого коронавируса і містить крихітну частку характерного спайк-білка (S-білка, «шпильки». — Ред.), На яку реагує імунна система.

Гавана розробляє власні вакцини, так як Куба відмовилася від препаратів з Росії і Китаю, а також не бере участі в програмі COVAX, що допомагає країнам з низькими доходами.

Російські медики сперечаються про ефективність

Росія і КНР зараз спільно відчувають вакцину Ad5-nCoV китайського виробника CanSino Biologics Inc. Компанія CanSino отримала дозвіл МОЗ РФ на участь в масштабному міжнародному дослідженні третьої фази з оцінки ефективності та імуногенності. Воно проводиться в партнерстві з російською компанією «Петровакс». У клінічному дослідженні беруть участь понад 40 тисяч добровольців, в тому числі 8 тисяч росіян. Перші групи вже вакциновані.

Крім уже відомої вакцини «Супутник V», в РФ зареєстровані ще дві — «КовіВак» і «ЕпіВакКорона».

«ЕпіВакКорона» — пептидная вакцина. На відміну від «Супутника V» вона не несе в собі біологічного агента і складається зі штучно синтезованих коротких фрагментів вірусних білків (пептидів), через які імунна система навчається і надалі розпізнає і нейтралізує вірус.

«КовіВак» — так звана цільновіріонні вакцина. В її основі використовується коронавірус SARS-CoV-2, який позбавлений інфекційних властивостей, але при цьому зберігає здатність викликати імунну реакцію. Вона формує комплексний імунну відповідь на всі білки коронавируса, а не тільки на S-білок або його компоненти.

Вакцина стала дипломатичним зброєю

Через підтримку Україною документа, який дозволяє перевірити дотримання прав людини в західному регіоні Китаю Сіньцзяні, китайська влада погрожували зупинити поставку вакцин в нашу країну.

За даними «АР», Україна приєдналася до заяви 40 країн, представлених Канадою на засіданні Ради з прав людини в Женеві, із закликом до Китаю дозволити негайний доступ незалежних спостерігачів в Синьцзян.

«А в четвер Україну вилучила своє ім’я зі списку держав, що підтримують цей документ, після того, як китайські власті попередили Київ, що вони заблокують заплановану поставку не менше 500 000 доз вакцин проти COVID-19 в Україні», — пише видання, посилаючись на дипломатів двох країн.

Як зазначено в повідомленні, дипломати говорили на умовах анонімності, оскільки вони не були уповноважені обговорювати це питання публічно.

Згідно з підписаною угодою між Україною і Китаєм, наша країна повинна отримати 1,9 мільйона доз вакцини CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech.

Добавить комментарий