Прогнози щодо результатів зустрічі президентів США та України

Зустріч президентів США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського, заплановану на 31 серпня, в американських ЗМІ оцінюють по-різному: від виходу на «новий надзвичайний рівень співпраці» до припущення, що Зеленський повернеться з Вашингтона з порожніми руками і не отримає нічого, » крім запевнень у підтримці і дружбу».

TheWashingtonPost:
«Після бурхливих років епохи Трампа, коли президент США зазнав імпічменту за спробу отримати допомогу Україні в обмін на допомогу в його кампанії з переобрання, деякі політики прагнуть просто до нормалізації американо-українських відносин. Але нормалізації занадто мало. Все ще перебуваючи в стані війни з Росією, яка окупувала значну частину її території, Україна стикається з загрозами своєму суверенітету і демократії. Байден і Зеленський повинні визнати ці надзвичайні обставини, а потім виробити особливе спільне рішення.
Байден і Зеленський також повинні обговорити мирний процес для сходу України, включаючи, можливо, формальну участь США у вмираючому нормандському процесі між Німеччиною, Францією, Росією та Україною. Але самооборона України повинна бути в центрі уваги прямо зараз».

Forbes:
«Зустріч була призначена на самий мертвий тиждень в політичному календарі столиці (Конгрес США на канікулах. — Ред.). Перебуваючи у Вашингтоні наступного тижня, Зеленський, ймовірно, буде зосереджений на політиці і багатосторонній інституційній підтримці, а не на повідомленнях про те, що Україна «відкрита для бізнесу».
Зеленський, ймовірно, зачарує Вашингтон і отримає продовження фінансової підтримки, а також, можливо, деякі заяви, але президент Джо Байден навряд чи буде обсипати його подарунками і похвалами. У зв’язку з усіма питаннями, які зараз вирішує Байден (в т.ч. і Афганістан. — Ред.), ймовірно, Зеленський повернеться додому без нічого, крім запевнень у дружбі та підтримці проти російської агресії».

Brookings Institution:
«У Білому домі Володимир Зеленський зустрінеться з Джо Байденом. Це дає можливість оживити відносини між США і Україною на найвищому рівні після чотирьох років правління Дональда Трампа. Це може бути дуже хороша зустріч для президента України.
Однак якщо він хоче повернутися додому з явним успіхом і поліпшити американо-українські відносини, йому не слід просити того, чого він не може отримати. Зеленському не варто домагатися ПДЧ з НАТО. Він міг би попросити активізувати і продовжити процес допомоги в наближенні до стандартів НАТО, щоб Україна була повністю готова скористатися цим, коли відкриється вікно для просування до членства. Зеленський, по суті, може мати ПДЧ, якщо він погодиться з тим, що це не буде називатися ПДЧ.
Зеленський також не повинен хвалити європейські компанії, що наклали санкції, блокувати трубопровід «Північний потік-2″. Замість цього йому слід запитати, як Вашингтон, працюючи з Берліном, має намір конкретизувати липневу американо-німецьке заяву про підтримку України, енергетичної безпеки Європи та кліматичних цілей, а також гарантувати, що Росія не буде використовувати трубопровід проти Києва».

Radio Liberty:
«Джо Байден повинен використовувати свою зустріч з Володимиром Зеленським, щоб продемонструвати готовність посилити підтримку України і захистити міжнародний порядок, заснований на встановлених правилах.
Підтримка Сполучених Штатів повинна передбачати надання додаткового оборонного обладнання, яке буде мати вирішальне значення для стримування російської агресії. Йдеться, зокрема, про протитанкові і протиповітряні засоби ураження, протикорабельні крилаті ракети і розвідувальні безпілотники.
США повинні взяти на себе зобов’язання щодо розширення присутності власних морських сил і кораблів НАТО в Чорному морі і інтегрувати Україну (а також Грузію) в розширену програму навчань НАТО в регіоні.
Всі ці кроки відповідали б національним інтересам Америки. Забезпечення безпеки України сьогодні збільшує перспективи того, що майбутні російські лідери будуть проводити більш конструктивну політику щодо України і складуть меншу загрозу міжнародній безпеці в цілому».

Добавить комментарий