Роскомнагляд вимагає від казахстанського видання видалити кілька новин про війну в Україні

Російська служба з нагляду у сфері зв’язку та масових комунікацій (Роскомнагляд) направила казахстанському виданню «Влада» серію повідомлень з вимогою видалити з сайту новини про російське вторгнення в Україну, погрожуючи, у разі відмови виконати цю вимогу, заблокувати ресурс на території Росії. Редакція видання «Влада» не має наміру виконувати запити російського відомства.

Роскомнагляд, зокрема, вимагав видалити новини про обстріл російськими ракетами українського міста Вінниця, внаслідок якого загинули десятки людей, а також новину про кількість загиблих мирних жителів українського Маріуполя, який протягом кількох місяців був в облозі російських військ.

Відомство повідомило, що у разі відмови від видалення повідомлень сайт буде включений до єдиного реєстру ресурсів, що розповсюджують заборонену інформацію.

Після початку російського вторгнення в Україну тисячі сайтів були заблоковані в Росії через поширення інформації про війну, яку в Росії вважають «спеціальною військовою операцією».

Влада – казахстанське видання, його діяльність не регулюється російськими законами та наглядовими відомствами. Редакція не має наміру видаляти зазначені чи будь-які інші новини про війну в Україні та продовжить її висвітлення незалежно від того, якої думки з цього приводу дотримуються у російському відомстві, відповідальному за військову цензуру.

Українці щиро вдячні за висвітлення подій в Україні редакції казахстанського видання «Влада».

Добавить комментарий