Силовий кабель — важливий елемент якості та безпеки інфраструктури аудіовідеосистем

У загальному розумінні силовий кабель — це дріт, через який подається живлення від розподільної шафи до електрощита, а від нього — вводиться до квартири чи будинку. Однак частіше під цією назвою розуміють стандартизовані готові кабелі зі штекерами (штепсельними вилками) і рознім для підключення побутових електроприладів, інструментів, верстатів та іншого обладнання.

Особливості силових кабелів для аудіовідеосистем

Такі системи й комп’ютери чутливі до стійкості електроживлення, небажане також іскріння під час з’єднання-роз’єднання. Тому якісні силові кабелі з магазину SHOWTIME.UA:

  • виготовлені із застосуванням благородних металів — наприклад, з лудінням сріблом або золотим напилюванням, які поліпшують конект і загальну провідність;

  • вирізняються міцною і водночас гнучкою ізоляцією, що унеможливлює пробій, а також захищає від механічних ушкоджень;

  • екрановані чи оснащені феритовими фільтрами, щоб не створювати електромагнітних перешкод обладнанню, яке безпосередньо підключається, та іншим приладам.

Самі силові кабелі не захистять техніку від коливань напруги й не забезпечать стале підключення. Для цього потрібні якісні розетки та супутнє силове електрообладнання.

Мережеві фільтри й мережеві кондиціонери

Мережевий фільтр поєднує в собі варисторний фільтр для запобігання стрибкам високої напруги й LC-фільтр (індуктивно-ємнісний). Недорогі моделі зазвичай мають тільки варистор, який вмикається паралельно до набору розеток. Якщо виникає імпульс, опір варистора різко падає, і в результаті підвищений струм іде через нього, а не через прилади.

Мережевий кондиціонер — складніший пристрій: у ньому передбачені не тільки варисторний і ємнісний фільтри, а й силовий трансформатор та навіть контролер. Ці пристрої від SHOWTIME.UA захищають аудіо- й відеообладнання від перепадів і стрибків напруги, високочастотних та імпульсних перешкод.

Не слід плутати мережевий кондиціонер із джерелом безперебійного живлення. Попри зовнішню подібність, він не може згладжувати відхилення синусоїди струму й забезпечувати безперервність електроживлення у разі короткочасних відключень у мережі.

Мережеві кондиціонери можуть оснащуватися однією чи кількома розетками різного типу, під звичайні вилки або «комп’ютерний» триштировий рознім С14. Це забезпечує їхню універсальність як для побутових приладів, так і для офісної чи навіть промислової техніки.

Добавить комментарий