Китай відновив свою військову присутність у районі Тайваню

Китай відновив свою військову присутність у районі Тайваню

У суботу, 27 квітня, Тайвань оголосив про відновлення військової активності Пекіна поблизу острова, коли 12 літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки. Цю інформацію передає агентство Reuters.

Подія сталася наступного дня після візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю. Міністерство оборони Тайваню повідомило, що з 9:30 ранку за місцевим часом було виявлено 22 китайських військових літаки, включаючи винищувачі Су-30, 12 з яких перетнули серединну лінію.

Співробітники оборонного відомства Тайваню також заявили, що китайські літаки брали участь у «спільному патрулюванні бойової готовності» з китайськими військовими кораблями. Тайванські літаки та кораблі реагували «належним чином», проте деталей не надано.

Міністерство оборони Китаю уникнуло коментарів щодо цієї ситуації. Це останній епізод напруження між Китаєм і Тайванем, яке викликає занепокоєння на міжнародній арені.

Важливо зазначити, що 24 квітня Сенат США проголосував за надання фінансової підтримки Україні, Ізраїлю та Тайваню. Ця допомога має на меті підтримати Тайвань у збереженні стабільності та відстоюванні своєї незалежності від можливої агресії Китаю.

За даними агентства Bloomberg, вже у березні стало відомо, що Китай готується до можливого вторгнення на Тайвань до 2027 року, що підкреслює загострення геополітичної ситуації у регіоні.

Добавить комментарий