Україна поновила парк безпілотників власного виробництва

Збройні сили України поповнили свій арсенал новим типом далекобійних ударних безпілотників, побудованих на основі спортивного літака. Один з таких безпілотників недавно був виявлений у Росії на відстані близько 1000 км від кордону з Україною.

За інформацією видання Forbes, фотографії саморобного безпілотника були опубліковані російським пропагандистом Кирилом Федоровим. Безпілотник знайшли у російському полі на відстані понад 600 миль (965 км) від кордону між Росією та Україною. Його виявлення стало об’єктом уваги через відсутність зброї на борту.

За припущенням, безпілотник може бути модифікованою версією легкомоторного літака Skyranger Nynja, який виробляється в Україні. Цей літак має дальність польоту понад 600 км та може розвивати крейсерську швидкість близько 160 км/год. Також варто відзначити схожість цього безпілотника з літаком Aeroprakt A-22, який використовувався для атак по оркам раніше.

Згідно з опублікованими фотографіями, безпілотник обладнаний відеокамерою для трансляції зображення оператору, а також системами GPS для автономної навігації. У деяких модифікаціях на борту може бути легка авіабомба, яка може бути скинута на об’єкт. Однак згаданий екземпляр виявився беззбройним.

Вартість таких безпілотників, за припущеннями Forbes, становить декілька сотень тисяч доларів, що робить їх більш доступними за традиційну важку військову техніку. Інформація про кількість таких безпілотників в Україні не є публічною, проте відомо, що ліцензію на виробництво отримали кілька компаній.

В сучасних умовах конфлікту на сході України, безпілотники стають важливим елементом для проведення розвідки та можуть здійснювати точні удари по важливим об’єктам.

Добавить комментарий