«Арештували Залужного»: росіянці вигадали новий фейк

"Арешт Залужного": російські пропагандисти вигадали новий фейк

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють фейк, що президент України Володимир Зеленський віддав наказ СБУ тримати колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного під посиленою охороною. Про це інформували в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (SPRAVDI). Опублікована росіянами інформація не відповідає дійсності.

Цей фейк вже розповсюджувався пропагандою у 2023 році, коли намагалися поширити інформацію про нібито арешт головнокомандувача ЗСУ Залужного та командира Сухопутних військ Сирського за їхню незгоду з позицією президента Зеленського. Проте насправді ніхто Залужного не арештував, а після його звільнення з посади головнокомандувача 8 лютого 2024 року він був призначений послом в Великій Британії. А 7 березня президент України схвалив його кандидатуру.

Дмитро Кулеба, очільник МЗС України, також заявив, що військовий досвід Залужного буде перевагою на посаді послу у Великій Британії. Таким чином, цей фейк є лише спробою пропаганди знову підкреслити неправдивий наратив про «конфлікт Зеленського і Залужного».

Добавить комментарий