Коли ЗСУ розпочнуть контрнаступ: прогноз аналітиків

Коли ЗСУ розпочнуть обмежений контрнаступ на фронті: прогноз аналітиків ISW

Аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) висунули тезу, що Російська армія, незважаючи на можливість використання окремих переваг та адаптації, може створити значну загрозу для Збройних сил України влітку. Проте добре забезпечені західним озброєнням ЗСУ можуть утримати суттєве оперативне продвиження російських військ під час запланованої літньої наступальної операції.

Інститут вважає, що попередні широкомасштабні наступальні операції Росії в Україні не давали росіянам навіть тактичних успіхів через дієвість та добре оснащеність ЗСУ. Тому малоймовірно, що Росія проведе цього літа наступальну операцію, яка буде більш масштабною та інтенсивною, ніж попередні.

Інформація від західного чиновника також підтверджує, що російська армія залишається неефективною з застарілим обладнанням та погано підготовленими солдатами. Навіть після вторгнення в Україну у лютому 2022 року її рівень покращився незначно.

Інститут зазначає, що Росія, хоча і зосереджується на кількості військового обладнання та особовому складі, щоб тискати на ЗСУ, проте зазнає втрат, які не зможе витримати українська армія.

Тактичні інновації російської армії включають масове використання планерних бомб, що дозволяє наносити удари з безпеки глибокого тилу. Ці удари відіграють критичну роль у підтримці російських наземних операцій.

Інститут також зазначає, що Росія продовжує широкомасштабне розгортання технологічних інновацій для підтримки наступальних дій, проте частково покладається на свою кількісну перевагу. Такий підхід допомагає їй створювати тиск на ЗСУ, але дозволяє українській армії використовувати незвичайні обставини.

Україна, ймовірно, зможе стабілізувати лінію фронту та розпочати контрнаступальні операції наприкінці 2024 або на початку 2025 року. Однак Росія буде продовжувати домагатися своїх переваг та використовувати нові технології для досягнення своїх цілей.

Добавить комментарий