Україна готує захист кожному літаку F-16

Україна розробляє план заходів для захисту винищувачів F-16, під час їх перебування на аеродромах. Про це повідомив представник Повітряних сил ЗСУ, Ілля Євлаш, у ході телемарафону «Єдині новини».
«Ми вже маємо ряд пропозицій щодо безпечного базування F-16 в Україні, щоб забезпечити їх ефективне функціонування та захист нашого повітряного простору», — заявив він.
За словами Євлаша, після отримання Україною цих винищувачів, Збройні сили зможуть виконувати різноманітні завдання, пов’язані з відбиттям повітряних атак та нанесенням ударів по ворогу.
«Проте для цього необхідно правильно підготувати місця їх базування. Це вимагає значних фінансових вкладень у підземні сховища та бункери. Зараз ми розробляємо методи, які допоможуть забезпечити їх ефективне розташування», — пояснив він.
Євлаш підкреслив, що це буде децентралізоване розміщення на різних злітних смугах, що ускладнить виявлення українських літаків російськими силами. Для досягнення цієї мети буде використано різноманітні методи маскування.
Нагадаємо, що уряд Бельгії погодив передати Україні винищувачі F-16 ще цього року. Точні дати поки що не уточнені.
Перші F-16 мають прибути до України вже цього року разом із навченими пілотами та обслуговуючим персоналом, заявив міністр оборони США Ллойд Остін.
Раніше було оголошено, що четверо українських пілотів розпочали підготовку в Франції для подальшого навчання на винищувачах F-16.
Також варто зазначити, що Данія передасть Україні всі обіцяні винищувачі F-16.

Добавить комментарий