За час війни в Україні відкрили більше 10 тисяч справ щодо ухилянтів

З початку російського повномасштабного вторгнення українські правоохоронці порушили понад 10,7 тисяч кримінальних справ через ухилення від призову на військову службу. Згідно з відповіддю Офісу генерального прокурора на запит hromadske, дані про кількість кримінальних проваджень зафіксовані за статтею 336 Кримінального кодексу України, яка стосується ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на спеціальний період або на військову службу на заклик осіб із числа резервістів у спеціальний період.
У 2022 році було зареєстровано 2431 таких кримінальних проваджень, а в 2023 році ця кількість зросла до 6745. Тренд схожий і на цей рік: за перші три місяці 2024 року відкрито понад 1500 справ.
Близько половини кримінальних проваджень закриваються ще на досудовому етапі з таких причин, як відсутність події кримінального правопорушення, відсутність складу кримінального правопорушення, втрата чинності закону, що встановлює кримінальне правопорушення, наявність рішення суду або ухвали про закриття кримінального провадження за тим самим обвинуваченням, а також наявність невідкликаного рішення слідчого, дізнавача чи прокурора про закриття кримінального провадження з перерахованих вище підстав.
Менше третини справ доходять до суду: у 2022 році до суду було направлено 446 проваджень, у 2023 році — 1768, а за перші три місяці 2024 року — 258.
Щодо кількості українців, які отримали вироки у цих судових справах, наразі немає відповіді від Офісу генерального прокурора. За даними Opendatabot, з 1274 вироків, які були винесені минулого року, реальним висновком завершилися 60 кримінальних проваджень.

Добавить комментарий