Момент ракетного удару по Одесі попав на відео

Прокуратура стверджує, що військове керівництво Росії умисно здійснило ракетний удар 29 квітня по Одесі за допомогою балістичної ракети «Іскандер» із касетним боєзарядом з метою максимального знищення цивільного населення.
Генеральний прокурор Андрій Костін опублікував у Facebook відеозапис моменту ракетного удару, на якому видно, як касетні боєприпаси розлітаються з подальшою детонацією.
Костін підкреслив, що ракета «Іскандер» з касетним боєзарядом є нецільовою зброєю, яка становить загрозу на відстані до 1,5 км. Саме у цьому радіусі слідчі виявили металеві фрагменти та уламки ракети. Прокурор вважає удар свідомим і цинічним порушенням міжнародного гуманітарного права. Розслідування продовжується.
30 квітня в Одесі та області оголошено день жалоби. Внаслідок ракетного удару, здійсненого росіянами 29 квітня, загинуло п’ять осіб, а ще 30 отримали поранення, серед яких двоє дітей і вагітна жінка. П’ятеро з поранених перебувають у критичному стані. Серед поранених також екс-народний депутат від Партії регіонів Сергій Ківалов, а також ректор Національного університету «Одеська юридична академія». Серед загиблих — проректор академії Міжнародного гуманітарного університету Борис Васильєв.

Внаслідок удару пошкоджено цивільну інфраструктуру, зокрема, житлові будинки та палац Одеської юридичної академії, відомий як «Замок Гаррі Поттера».

Добавить комментарий